Podnájem nebo vlastní bydlení

Je v podstatě jasné, že kdokoliv by jen pomyslel a vůbec měl na výběr mezi těmito možnostmi, tak by raději volil vlastní bydlení. Není nad to být svým vlastním pánem v bytě nebo domě. Jenomže nic není tak rychlé a jednoduché jako myšlenky nebo touha. Podnájem je rychlejší variantou jak sehnat samostatné bydlení, na druhou stranu se může skutečně prodražit a navíc nikdy není jistota, jak dlouho zde budete obývat prostory. Nejste majitelé, ale pouze nájemníci. O všem musí a bude rozhodovat někdo jiný. I přesto je v městech minimum bytu k možnosti nastěhování. Vlastní bydlení je trochu o něčem jiném. Hlavně to nese určitou jistotu, že jste tu pánem vy. Navíc, to co by se platilo někomu formou nájmu, se může vlastně jednoduše splácet bance nebo i jiné společnosti, která by poskytla financování na koupi nemovitosti.

bublina s domem

Osobní vlastnictví nebo družstevní byt

·         Osobní vlastnictví je v podstatě jasný pojem. Byt, který kupujete, bude patřit pouze vám a také vy jediní budete mít právo s ním dále samostatně nakládat. V tomto případě není problém uzavřít hypotéční úvěr, zastavit ho protiúčetem, pronajmout byt další osobě nebo jej zase bez větších problémů prodat.

·         Družstevní byt je tak trochu oříšek. Zde nekupujete byt, ale pouhý podíl. Zde můžete skutečně tak trochu narazit na problém, zdali vůbec banka s vámi uzavře hypotéku. Vlastníkem je totiž bytové družstvo a to jediné má právo disponovat s vlastnictvím nemovitosti. Pokud ale podíl zakoupíte, pak vám automaticky vznikne právo na nájemní smlouvu na dobu neurčitou. Stáváte se členem bytového družstva a se svým podílem můžete dále disponovat. Jen pokud byste byt chtěli pronajmout, tak vám to družstvo nemusí schválit.
vila mezi paneláky

Hypotéka na družstevní podíl nemusí být strašákem

Všechno má své řešení. Pokud v bance nedocílíte žádného kladného výsledku, vydejte se jiným směrem. Hypotéka na družstevní byt se dá získat i jednodušším způsobem u nebankovní společnosti. Hypotéčním úvěrem se dají financovat i jiné projekty, dluhy, komerční objekty, exekuce, zkrátka všechny možné druhy dluhů. V případě dotazů jsou finanční specialisté ochotni vás plně vyslechnout a vždy najít ten nejlepší způsob, jak vám pomoci. A to se v dnešní době skutečně cení.


Podnájem nebo vlastní bydlení
3.9 (77.14%)14